საძიებო ოპერაცია დასრულდა ჯო ჯო დულარდისა და დეირდრე ჯეიკობის გაუჩინარების გამოძიებისთვის
საძიებო ოპერაცია, რომელიც მიმდინარეობს ირლანდიის რესპუბლიკაში, როგორც 1990-იან წლებში ჯოზეფინა "ჯო ჯო" დულარდისა და დეირდრე ჯეიკობის გაუჩინარებისა და მკვლელობის გამოძიების ნაწილი, დასრულდა ღამისთვის.
Gardaí (ირლანდიური პოლიცია) განაახლებს ძიებას სამშაბათს, სადაც ძალა ეძებს ღია მიწას სასაზღვრო მახლობლად, ვიკლოუსა და კილდარს შორის.
მათ დაამატეს, რომ მიწის ფართობი "იქნება მოძიებული და ექვემდებარება გათხრებს, ტექნიკურ და სასამართლო შემოწმებებს მომდევნო დღეებში".
დულარდი გაუჩინარდა 1995 წელს, ხოლო ჯეიკობი გაუჩინარდა 1998 წელს.
Gardaí-მ განაცხადა, რომ ისინი "აგრძელებენ ღია გონებას ამ გამოძიებებში".
დულარდი, 21 წლის, გაუჩინარდა 1995 წლის 9 ნოემბერს, კილდარის საგრაფო მოუნედან, მას შემდეგ რაც ადრე სოციალიზაცია მოახდინა დუბლინში.
საქმე 2020 წელს გაქრა პირისგან მკვლელობის გამოძიებად.
ჯეიკობი გაუჩინარდა 1998 წლის 28 ივლისს, 18 წლის ასაკში.
ის ბოლოს დაინახეს, რომ კვეთდა გზას თავისი სახლის შესასვლელისკენ, როზებერიში, ნიუბრიჯში, კილდარის საგრაფოში.
მისი გაუჩინარების გამოძიება 2018 წელს მკვლელობის გამოძიებად განახლდა.
Gardaí-მ განაცხადა, რომ საძიებო ოპერაციას "მხარს უჭერს სახელმწიფო ექსპერტიზის სხვაობა, საჭიროების შემთხვევაში" და ისინი აგრძელებენ ორი ქალის ოჯახების ინფორმირებას.
მათ მოუწოდეს "ნებისმიერს, ვისაც აქვს რაიმე ინფორმაცია, რაც არ უნდა მცირე ან უმნიშვნელო იყოს", დაუკავშირდნენ მათ.
ოპერაციას ხელმძღვანელობს ორგანიზაციის სერიოზული დანაშაულის განხილვის გუნდი, Garda-ს კრიმინალური გამოძიების ეროვნული ბიურო, რომელსაც მხარს უჭერს Garda-ს ეროვნული ტექნიკური ბიურო და ადგილობრივი რესურსები კილდარის განყოფილებიდან.