კაცი გარდაიცვალა და თინეიჯერი ბიჭი კრიტიკულ მდგომარეობაშია საავადმყოფოში მას შემდეგ, რაც ისინი დანით დაჭრეს ნორთჰემპტონის სკეიტ პარკში.
ჩრდილოეთჰემპტონის პოლიციამ მკვლელობის გამოძიება დაიწყო მას შემდეგ, რაც სასწრაფო დახმარების სამსახურები გამოიძახეს პარკში რინგვეიში, ბრიარ ჰილის რაიონში ოთხშაბათს, მას შემდეგ რაც გავრცელდა ინფორმაცია, რომ ორი ადამიანი დანით დაჭრეს "შეჯახების დროს".
ძალაუფლებამ განაცხადა: "სამწუხაროდ და მიუხედავად საზოგადოების წევრებისა და სასწრაფო დახმარების სამსახურების საუკეთესო მცდელობისა, 20-იანი წლების დასაწყისში მამაკაცი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა, ხოლო თინეიჯერი ბიჭი საავადმყოფოში გადაიყვანეს სიცოცხლისთვის საშიში დაზიანებებით. ის კრიტიკულ მდგომარეობაშია."
"დაკავშირებულ ინციდენტთან დაკავშირებით ოთხი ადამიანი დააკავეს და ამ დროისთვის პოლიციის პატიმრობაში რჩებიან. ორი თინეიჯერი ბიჭი, მამაკაცი და ქალი ნორთჰემპტონიდან."
დეკ-მა ტორი ჰარისონმა, აღმოსავლეთ მიდლენდის სპეციალური ოპერაციების განყოფილების ხელმძღვანელმა, თქვა: "ეს არის ტრაგიკული ინციდენტი, რომლის დროსაც მამაკაცმა სამწუხაროდ დაკარგა სიცოცხლე, ხოლო თინეიჯერი ბიჭი კრიტიკულ მდგომარეობაშია. ჩვენი ფიქრები ამ რთულ დროს მტკიცედ არის მიმართული ორივე ოჯახის მიმართ."
"ამგვარი ინციდენტების შესახებ ცნობებმა შეიძლება გამოიწვიოს შეშფოთება სამეზობლოში და ფართო საზოგადოებაში და მე მოვუწოდებ ჩვენს საზოგადოებაში შეშფოთებულ ადამიანებს, რომ ჩვენი თავდადებული ოფიცრების გუნდი მუშაობს ტემპში, რათა დადგინდეს, რა მოხდა."
"მაღალი ხილვადობის პოლიციის პატრულირება მოხდება ამ ტერიტორიაზე საზოგადოების დასამშვიდებლად და მოვუწოდებ ყველას, ვისაც აქვს შეშფოთება ამ მხარეში, მიუახლოვდეს ჩვენს ერთ-ერთ ოფიცერს, რომელიც სიამოვნებით დაეხმარება."
"დაკავებიდან მალევე მოხდა, ხოლო გამოძიება სწრაფად მიმდინარეობს, თუმცა მე მაინც მოვუწოდებ ნებისმიერ მოწმეს ან ვისაც აქვს ინფორმაცია, ვინც ჯერ არ გამოსულა, გთხოვთ, ასე მოიქცეთ."
ოფიცრებმა განაცხადეს, რომ პოლიციის კორდონი სავარაუდოდ დარჩება პარკში გამოძიების გაგრძელებისას და რამდენიმე გზა დაზარალდა ინციდენტის გამო, ხალხი კი ურჩევენ, თავი აარიდონ ტერიტორიას, სადაც ეს შესაძლებელია.
"სახლიდან გასვლამდე გამოკითხვების გარდა, პოლიციის გაზრდილი ყოფნა ასევე დარჩება ამ ტერიტორიაზე, მათ შორის მაღალი ხილვადობის პატრულირება, რათა უზრუნველყონ დამშვიდება და საზოგადოების მხარდაჭერა", - განაცხადა ძალამ.