საძიებო ოპერაცია მიმდინარეობს ჯო ჯო დულარდისა და დეირდრე ჯეიკობის გაუჩინარების გამოძიების ფარგლებში
საძიებო ოპერაცია მიმდინარეობს ირლანდიის რესპუბლიკაში, როგორც 1990-იან წლებში ჯოზეფინა "ჯო ჯო" დულარდისა და დეირდრე ჯეიკობის გაუჩინარებისა და მკვლელობის გამოძიების ნაწილი.
Gardaí-მ (ირლანდიის პოლიციამ) განაცხადა, რომ ისინი იწყებენ საძიებო ოპერაციას ღია ადგილზე, საზღვრის მახლობლად, ვიკლოუსა და კილდარის შორის.
მათ დაამატეს, რომ მიწის ნაკვეთი "იქნება მოძიებული და ექვემდებარება გათხრებს, ტექნიკურ და სასამართლო შემოწმებებს მომდევნო დღეებში".
დულარდი 1995 წელს გაუჩინარდა, ხოლო ჯეიკობი 1998 წელს.
Gardaí-მ განაცხადა, რომ ისინი "აგრძელებენ ღია გონებას ამ გამოძიებებში".
დულარდი, 21 წლის, გაუჩინარდა 1995 წლის 9 ნოემბერს, კილდარის საგრაფო მოუნედან, მას შემდეგ რაც ადრე სოციალიზაცია მოახდინა დუბლინში.
საქმე 2020 წელს გაქრა პირის კვალიდან მკვლელობის გამოძიებად გადაკეთდა.
ჯეიკობი გაუჩინარდა 1998 წლის 28 ივლისს, 18 წლის ასაკში.
იგი ბოლოს ნახეს, რომელიც კვეთდა გზას თავისი სახლის, როზებერის შესასვლელისკენ, ნიუბრიჯში, კილდარის საგრაფოში.
Gardaí-მ განაცხადა, რომ საძიებო ოპერაციას "მხარს უჭერს სახელმწიფო ექსპერტიზის სხვა წყაროები, საჭიროების შემთხვევაში" და ისინი აგრძელებენ ორი ქალის ოჯახების ინფორმირებას.
მათ მოუწოდეს "ნებისმიერს, ვისაც აქვს რაიმე ინფორმაცია, რაც არ უნდა მცირე ან უმნიშვნელო იყოს", დაუკავშირდნენ მათ.
ოპერაციას ხელმძღვანელობს ორგანიზაციის სერიოზული დანაშაულის განხილვის გუნდი, Garda-ს ეროვნული კრიმინალური გამოძიების ბიურო, რომელსაც მხარს უჭერს Garda-ს ეროვნული ტექნიკური ბიურო და ადგილობრივი რესურსები კილდარის განყოფილებიდან.